Κυριακή, 27 Σεπτεμβρίου 2015

Πανιώνιος-Πανθρακικός 1-1

Με τον Ντιγκινί να σκοράρει στο 90’+3’ το πρώτο φετινό γκολ του Πανθρακικού, οι Θρακιώτες έφυγαν με την ισοπαλία (1-1) από τη Νέα Σμύρνη. Για 90 και πλέον λεπτά ο Πανιώνιος ήταν «αγκαλιά» με την τρίτη φετινή του νίκη, ωστόσο ένα...
...λεπτό πριν από το φινάλε η συνολική πίεση του Πανθρακικού στο δεύτερο ημίχρονο απέδωσε καρπούς, με την ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου να σκοράρει για πρώτη φορά φέτος και να παίρνει τον δεύτερο βαθμό της στο πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν τον Πανιώνιο, ωστόσο οι «κυανέρυθροι» έφτασαν κοντά στο γκολ όμως το σουτ του Βιγιάλμπα στο 21’ σταμάτησε στο δοκάρι. Τελικά οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ στο 38’ με τον Τάσο Καραμάνο να σκοράρει για πρώτη φορά με τα χρώματα του Πανιωνίου. Στο δεύτερο μέρος ο Πανιώνιος προσπάθησε περισσότερο να… κρατήσει το σκορ παρά να το διευρύνει και το πλήρωσε. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από ένα γέμισμα του Ηλιάδη η μπάλα έφτασε στον Ντιγκινί που από αριστερά με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-1.
ΣΚΟΡΕΡ: 38′ Καραμάνος – 90’+3′ Ντιγκινί
ΔΟΚΑΡΙ: 21′ Βιγιάλμπα
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ουζουνίδης): Ν. Παπαδόπουλος, Μπουμάλ, (71′ Χαλκιαδάκης) Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Μπακασέτας (86′ Σιώπης), Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Καραμάνος, Βιγιάλμπα (77′ Τασουλής).
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Ελευθερόπουλος): Αθανασιάδης, Μελίσσης, Σερφά, Ποτουρίδης, Μεχία, Χαβίτο, Μάρτινς (65′ Ηλιάδης), Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Μαρκόπουλος (52′ Φερνάντεθ), Χασομέρης (82′ Νικόλτσης).