Σάββατο, 30 Αυγούστου 2014

Με το... αριστερό οι Νέοι της Νίκης στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ

Με το «αριστερό» μπήκε η Κ20 της Νίκης Βόλου στο πρωτάθλημα Νέων της Σούπερ Λιγκ καθώς στην πρεμιέρα γνώρισε την ήττα από τον Ατρόμητο με σκορ 4-1. Το ματς πραγματοποιήθηκε στο φιλόξενο γήπεδο των Καναλίων μπροστά σε αρκετούς φίλους της βολιώτικης ομάδας και του ποδοσφαίρου.

Οι «Περιστεριώτες» παρουσιάστηκαν πιο έτοιμοι και δίκαια επικράτησαν των «κυανόλευκων» που ξεκίνησαν την προετοιμασία τους καθυστερημένα λόγω των γνωστών προβλημάτων με το γηπεδικό που αντιμετωπίζουν.
Η ομάδα του Παντελή Βαρβέκη, παρά το ντεζαβαντάζ, έδειξε καλά στοιχεία και βελτιώνοντας την αμυντική της λειτουργία αναμένεται να παρουσιαστεί πιο ανταγωνιστική στη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Ανάμεσα στους θεατές του αγώνα, ο Βίλιαν Φλουτ ο οποίος δείχνει έμπρακτα τη βαρύτητα που δίνει στις υποδομές του συλλόγο,υ ενώ με τη χρησιμοποίηση του Μέτσε στην πρεμιέρα απέδειξε πως η ηλικία και το όνομα ενός ποδοσφαιριστή δεν παίζει κανέναν ρόλο για τον Ολλανδό.
Το σκορ για τον Ατρόμητο άνοιξε ο Μπαστακός με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ στο 12ο λεπτό, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου ο Ρογκάγκος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Ο Τσατσόπουλος στο 55' έκανε τρία τα γκολ για τον Ατρόμητο, με τη Νίκη να μειώνει στο 65' με ωραία εκτέλεση φάουλ του Αργυρίου. Το τελικό 1-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης με τον Παπασπύρο, αφού πρώτα η Νίκη ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Πάσχου στο 70' και έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Τσιάκο να μειώσει σε 3-2, σε τετ α τετ του επιθετικού με τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Άτυχος του αγώνα ήταν ο Κατράνης του Ατρομήτου, που στο 50' υπέστη κάταγμα ποδοκνημικής.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Γρηγοριάδης, Αργυρίου, Αγγελής, Στρούγγης, Ράπτης, Αναστασόπουλος, Πέτσης, Νιαώτης (56' Καρακώστας), Τσιάκος, Γεωργατζής (62' Σιώμος), Μ. Πάσχος (80' Μπλούχος)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θεοδωράκης, Τζιτζικαλάκης, Κατράνης (50' Τζίνοβιτς), Μωραΐτης, Σεμπάστιαν (76' Παναγιωτόπουλος), Παπασπύρος, Βλάχος, Μπαστακός, Τσατσόπουλος, Ρεγκάκος, Κομνηνός (56' Λημνιός)