Παρασκευή, 29 Αυγούστου 2014

Ο Ρήγας 2-1 τα Τρίκαλα

Φιλική νίκη με 2-1 επί του ΑΟ Τρίκαλα σημείωσε χθες το απόγευμα ο Ρήγας. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Βελεστίνο και η ομάδα του Λάκη Μπακάλη μετά από ένα δυνατό ξεκίνημα προηγήθηκε με 2-0 στα πρώτα 25 λεπτά. Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε στο 14' ο Ναουμίδης, ενώ εννέα λεπτά...

..μετά στο 23' ο Κεμάλι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Καραγιάννη.
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Κεφαλάς, Χατζηαθανασίου, Σπαθής, Γούτσιος, Ναουμίδης, Αλεξίου, Χατζής, Ζενούνι, Κρεββατάς, Τσίπι, Κεμάλι.
Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μπίκας, Μιχολίτσης, Μαλάκος, Ζατσάι, Γουτούλης, Βουραζέρης, Μπακάλης, Γάρος.
Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ: Ντάσκας, Σκούπρας, Καμπλιώνης (36' Μπασιάκας), Γεωργίου, Στούμπος, Παπαευθυμίου, Ρεντζιλάς, Βανγκέλι, Καραγιάννης, Μοσχάκης, Παπανδρέου. Στο β' μέρος αγωνίστηκαν και οι: Γιδόπουλος, Χοτζάι, Κουλούρης, Νάκος, Αμπαδιωτάκης.