Σάββατο, 22 Μαρτίου 2014

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του Νοτίου Ομίλου της Football League

Στο φινάλε της κανονικής διάρκειας θα γίνει το τελικό ξεκαθάρισμα για την τέταρτη θέση των πλέι οφ του Νότιου ομίλου της Football League, αφού Φωστήρας και Παναιγιάλειος έμειναν στο 0-0 στην 25η αγωνιστική. Οι Αιγιώτες κράτησαν τη σημαντική ισοπαλία, μαζί με το πλεονέκτημα για την διατήρηση της πολύτιμης τέταρτης θέσης, αφού ο «Φονέας» δεν κατάφερε να...
...ανατρέψει το 1-0 απ' το μεταξύ τους παιχνίδι στον πρώτο γύρο.
Το τελικό ξεκαθάρισμα για την είσοδο στα πλέι οφ θα γίνει στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, όταν ο Παναιγιάλειος θα υποδεχτεί την Επισκοπή και ο σύλλογος του Ταύρου θα φιλοξενήσει τον Ηρακλή Ψαχνών.
Στην εκπνοή του ματς με τον Αστέρα Μαγούλας τα Χανιά «κλείδωσαν» το δικό τους εισιτήριο για της προνομιούχες θέσεις που θα κρίνουν την άνοδο στη Σούπερ Λιγκ. Ο Λουκίνας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων του παιχνιδιού «λύτρωσε» τους Κρητικούς και «κλείδωσε» τον υποβιβασμό του συλλόγου της Μαγούλας στη Γ' Εθνική.
Αναλυτικά η 25η αγωνιστική:
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 22/3
Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός Βόλου 0-0
Χανιά-Αστέρας Μαγούλας 1-0
(90+5 Λουκίνας)
Επισκοπή-Πανηλειακός 1-0
(5' Μπρακάνι)
Φωκικός-Γλυφάδα 2-1
(29' Τζέκος, 63' Ομάρ – 77' Ταμπάκης)
Φωστήρας-Παναιγιάλειος 0-0
Παναχαϊκή-Βύζας Μεγάρων 3-0
(24' Χιντζίδης, 26' Κοντογουλίδης, 38' Βιγιαφάνε)
Ηρακλής Ψαχνών-Καλλιθέα 1-1
(53' Κρητικός – 22' Χαϊκάλης)
not-omil-vathm
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 23/3
Δόξα Δράμας-Αναγέννηση Γιαννιτσών (15.00)
Εθνικός Γαζώρου-Κέρκυρα (15.00)
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής (15.00)
Καβάλα-Απόλλων (15.00)
Νίκη Βόλου-Βατανιακός (15.00)
Τύρναβος-Πιερικός (15.00)
Ζάκυνθος-Αιγινιακός (15.00)
Η επόμενη αγωνιστική (26η):
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 30/3
Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών (15.00)
Καλλιθέα – Χανιά (15.00)
Παναιγιάλειος – Επισκοπή (15.00)
Αστέρας Μαγούλας – Φωκικός (15.00)
Πανηλειακός – Αχαρναϊκός (15.00)
Γλυφάδα – Παναχαϊκή (15.00)
Βύζας Μεγάρων – Ολυμπιακός Βόλου (15.00)
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 29/3
Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας (15.00)
Ηρακλής – Ζάκυνθος (15.00)
Βατανιακός – Δόξα Δράμας (15.00)
Αιγινιακός – Καβάλα (15.00)
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Τύρναβος (15.00)
Απόλλων – Εθνικός Γαζώρου (15.00)
Κέρκυρα – Πιερικός (15.00)

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Like και στη σελίδα στο Facebook: Argo-sports.blogspot.gr
Follow στο Instagram: argosports.blogspot.gr