Παρασκευή, 28 Μαρτίου 2014

Ο.Υ.Κ.Β. και ΝΟΒΑ αγωνίζονται στα ημιτελικά του πρωταθλήματος πόλο εφήβων


Η ημιτελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων στο πόλο θα διεξαχθεί από σήμερα Παρασκευή 28/3 μέχρι την Κυριακή 30/3 στο κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας με την συμμετοχή και δύο βολιώτικων ομάδων και συγκεκριμένα του Ο.Υ.Κ.Β. (φωτό) και του ΝΟΒΑ. Στον 5ο όμιλο θα λάβουν επίσης μέρος και...
...οι Ν.Ο. Λάρισας, Αναγέννηση Λαμίας, Ν.Ο. Βουλιαγμένης και Γλυφάδα. Θα παίξουν όλοι με όλους και την πρόκριση στα τελικά της διοργάνωσης θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες της τελικής κατάταξης.
Οι συνθέσεις των ομάδων του Βόλου:
Ο.Υ.Κ.Β. (προπονητές Ζαφείρης Μαρινάγης, Γιώργος Ντόνας): Μάνος Πάκος, Χρήστος Καραγιάννης, Γιάννης Δίπλας (τερματοφύλακες), Χρήστος Χατζόπουλος, Αλέξανδρος Κυριαζής, Σταμάτης Μολοχάδης, Αναστάσιος Καλιτζαίος, Δημήτρης Χαμίτης, Χρήστος Τσιμπανογιάννης, Κώστας Καραΐσκος, Μανώλης Καραΐσκος, Δημήτρης Τσιανάκας, Σπύρος Αλεξίου, Μηνάς Νικηφορίδης, Γιάννης Σταθόπουλος, Γιώργος Γαλάνης.
ΝΟΒΑ (προπονητές Γιάννης Δημαρέλος, Ζαφείρης Χαλάς): Θωμάς Τσαμπίρας, Νίκος Πασχαλόπουλος (τερματοφύλακες), Απόστολος Γιαννής, Αριστοτέλης Διαμάντης, Παντελής Βαλιάντζας, Γιώργος Φυντικίδης, Γιώργος Μίλτος, Παναγιώτης Συργκάνης, Χρήστος Σιάσιος, Παρασκευάς Καλαφατάκης, Ηλίας Τόλιος, Μάριος Υδραίος, Δημήτρης Μπακαλάκης.
Το πρόγραμμα των αγώνων του 5ου ομίλου έχει ως εξής:
Κολ. Βουλιαγμένης
Παρασκευή 28/3
18.00 Βουλιαγμένη-Γλυφάδα
Κολ. Ν. Ιωνίας
Παρασκευή 28/3
19.30 Ν.Ο. Λάρισας-ΝΟΒΑ
20.30 Αναγέννηση Λαμ.-Ο.Υ.Κ.Β.
Σάββατο 29/3
12.00 Γλυφάδα-ΝΟΒΑ
13.00 Ο.Υ.Κ.Β.-Ν.Ο. Λάρισας
14.00 Βουλιαγμένη-Αναγέννηση Λαμ.
19.00 ΝΟΒΑ-Ο.Υ.Κ.Β.
20.00 Αναγέννηση Λαμ.-Γλυφάδα
21.00 Ν.Ο. Λάρισας-Βουλιαγμένη
Κυριακή 30/3
10.00 Γλυφάδα-Ο.Υ.Κ.Β.
11.00 Βουλιαγμένη-ΝΟΒΑ
12.00 Αναγέννηση Λαμ.-Ν.Ο. Λάρισας
17.30 Ο.Υ.Κ.Β.-Βουλιαγμένη
18.30 ΝΟΒΑ-Αναγέννηση Λαμ.
19.30 Ν.Ο. Λάρισας-Γλυφάδα

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Like και στη σελίδα στο Facebook: Argo-sports.blogspot.gr
Follow στο Instagram: argosports.blogspot.gr