Κυριακή, 16 Μαρτίου 2014

Εύκολα τα Ψαχνά, 3-0 τον Παναιγιάλειο

Η ομάδα της Εύβοιας έκανε... πλάκα στον Παναιγιάλειο νικώντας τον μέσα στο «σπίτι» του με 3-0, υποχρεώνοντας μεγάλη μερίδα φιλάθλων των «μελανόλευκων» να αποχωρήσουν από το γήπεδο μερικά λεπτά πριν τη λήξη του ματς.
Πολύ καλή εμφάνιση από την ομάδα του Θωμά Γράφα, που είχε για μεγάλους πρωταγωνιστές τους Τσιμόντζι και Μπουμάλ, με τον πρώτο να...
...σημειώνει δύο γκολ και τον δεύτερο να έχει ισάριθμες ασίστ.
Αυτό που βοήθησε πολύ τους φιλοξενούμενους ήταν το γρήγορο γκολ που σημείωσαν, όταν στο 2ο λεπτό ο Μπουμάλ εκτέλεσε φάουλ και ο αμαρκάριστος Οχάντζα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ανδρούτσου για το 0-1. Το γκολ «πάγωσε» τους γηπεδούχους, οι οποίοι στη συνέχεια του αγώνα και μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά οι Ευβοιώτες είχαν πολύ καλή ανασταλτική λειτουργία και δεν επέτρεπαν στους παίκτες του Νίκου Κουρμπανά να απειλήσουν την εστία τους.
Παρόμοιο σκηνικό και στην επανάληψη, με τους Αιγιώτες να έχουν «φλύαρη» υπεροχή και στο 61' να δέχονται νέα... ψυχρολουσία, όταν ο Μπουμάλ έκλεψε την μπάλα απ' τον Μπουρλάκη, έκανε τη σέντρα και Τσιμόντζι από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ανδρούτσο για το 0-2.
Στο 74' οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να «μπουν» και πάλι στο ματς, όμως, σε τετ α τετ με τον Αθανασόπουλο ο Μπούνας έστειλε την μπάλα άουτ και στο 85' ο Τσιμόντζι «σφράγισε» τη νίκη του Ηρακλή Ψαχνών κάνοντας το 0-3 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Μια νίκη που έφερε τους Ευβοιώτες στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και στο +1 από τον Παναιγιάλειο.
Διαιτητής ο Κατσικογιάννης (Ηπείρου) με βοηθούς τους Καραλή (Ηπείρου) και Σιαμέτη (Ηπείρου).
Παναιγιάλειος: (Νίκος Κουρμπανάς): Ανδρούτσος, Σανδραβέλης (35' Σταμόγιαννος), Γκοτσούλιας, Ιωάννου, Ακπαρίδης (69' Σκαρτσίλας), Νάστος, Κοιλιάρας, Αργυρόπουλος (61' Κατσικοκέρης), Μπούνας, Μπουρλάκης, Ατματσίδης.
Ηρακλής Ψαχνών (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζάνης, Καλαϊτζίδης (59' Μπακομήτρος), Παλαιολόγος, Τσιμόντζι, Πατσατζόγλου, Μπουμάλ, Κρητικός, Τσούτσης (76' Νικολόπουλος), Οχάντζα (81' Γκεμίσης).
Πηγή: a-sports.gr