Κυριακή, 23 Φεβρουαρίου 2014

Ήττα για τους Νέους του Ολυμπιακού Β.

Δεν μπόρεσε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού Βόλου να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι με την Καλλιθέα εκτός έδρας. Ηττήθηκαν με 2-1 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, παρότι προηγήθηκαν στο σκορ με τον Σαμαρά στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης.
Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και...
...έχασαν ευκαιρίες να αυξήσουν το δείκτη του σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Σκοπελίτη στο 60' με αποτέλεσμα η Καλλιθέα να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, να σημειώσει δύο τέρματα στο 65' και στο 80' και να πάρει τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξανθάς, Καψιώτης, Αναστασίου (46'Γάτσιος), Δημητριάδης, Γαρυφάλλου (80' Παγώνης), Γιαουπλάρι, Μπάσαρι (75' Στρούγγης), Ζέρης, Ντινόπουλος, Σκοπελίτης, Σαμαράς.