Σάββατο, 30 Νοεμβρίου 2013

«Τεσσάρα» οι Νέοι του Ολυμπιακού Β. τον Φωκικό

Tη δεύτερη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα Κ19 της Football League σημείωσαν οι Νέοι του Ολυμπιακού Βόλου, επικρατώντας με 4-0 του Φωκικό στο βοηθητικό του ΕΑΚ. Το παιχνίδι ήταν μονόλογος για τους «ερυθρόλευκους» του Θωμά Μακρή, οι οποίοι συνδύασαν θέαμα και ουσία, πετυχαίνοντας από δύο γκολ ανά ημίχρονο.
Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και...

...μόλις στο 3' ο Κολημήτρας εκτέλεσε φάουλ και ο Γαρυφάλλου πηδώντας πιο ψηλά από όλους τους αμυντικούς με κεφαλιά νίκησε τον τερματοφύλακα του Φωκικού, γράφοντας το 1-0.
Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν να πιέζουν σε όλο το πρώτο μέρος την άμυνα του Φωκικού και πολύ γρήγορα ήρθε και το δεύτερο γκολ. Σκόρερ ο Νίκος Ντινόπουλος με χτύπημα πέναλτι στο 18'. Το πέναλτι το κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε από αντίπαλο μέσα στην περιοχή.
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε. Ο Ολυμπιακός συνέχισε να κυριαρχεί σον αγωνιστικό χώρο και σημείωσε άλλα δύο τέρματα. Στο 63' ο Φίλιππος Σκοπελίτης με σουτ έγραψε το 3-0, ενώ στο 73' ο Καναβός με σουτ μέσα από την περιοχή, στο ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα, έγραψε το τελικό 4-0.
Το παιχνίδι παρακολούθησε ο πρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου, κ. Δημήτρης Καραγιάννης, καθώς και ο προπονητής της επαγγελματικής ομάδας, Μανουέλ Ρόκα.
Αρκετοί ήταν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα το μεσημέρι στο βοηθητικό του ΕΑΚ και χειροκρότησαν τα γκολ και τις προσπάθειες των παικτών του Ολυμπιακού.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Ξανθάς, Ζέρης, Δημητριάδης, Καψιώτης, Γαρυφάλλου, Κολημήτρας, Κεσίδης, Σκοπελίτης, Σαμαράς, Ντόντος, Ντινόπουλος.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Τσελεπής, Παγώνης, Καραΐσκος, Καναβός, Μπέικος, Αναστασίου.