Παρασκευή, 30 Αυγούστου 2013

Φιλική νίκη του Αστέρα Ριζομύλου επί των Καναλίων με 6-1

Εύκολη φιλική νίκη πέτυχε ο Αστέρας Ριζομύλου κερδίζοντας τον Απόλλωνα Καναλίων με 6-1 σε φιλικό παιχνίδι. Το φιλικό έγινε στα Κανάλια.
Η ομάδα του Ριζομύλου προηγήθηκε με 1-0 στο 5΄. Ο Μπερζέμης έκανε ένα ανάποδο ψαλίδι μετά από σέντρα του Κόκκα. Στη συνέχεια η ομάδα των Καναλίων ισοφάρισε σε 1-1 στο 40΄ με το γκολ του Μούσσα...
...Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε δυνατά ο Αστέρας. Προηγήθηκε με 2-1 με πέναλντι στο 50΄. Ο Μπούρντα με πλασέ διαγώνιο στο 55΄ έγραψε το 3-1. Ο Κόκκας συνέχισε τον χορό των γκολ μετά από μία σέντρα σουτ στο 60΄. Ο Δημόπουλος έκανε το 5-1 μετά από κεφαλιά στο 72΄. Τελευταίο γκολ για την ομάδα του Άρη Γιαννούτσου το πέτυχε ο 13χρονος Αποστολίδης που έκανε ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από διαγώνια θέση. Ο τερματοφύλακας των Καναλίων δεν μπόρεσε να αντιδράσει στο 80΄. Το ματς έγινε με πάρα πολύ αέρα και καταρακτώδη βροχή για 15 λεπτά.

πηγή: goalpost.gr