Πέμπτη, 29 Αυγούστου 2013

Ακρόπολη Σέσκλου-Σαρακηνός 3-0

Σε καλό δρόμο έδειξε να βρίσκεται η Ακρόπολη που επικράτησε με 3-0 του Σαρακηνού, σε φιλικό σήμερα το απόγευμα στο Σέσκλο.
Η Ακρόπολη προηγήθηκε στο 21' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κ. Κολημήτρα...
...πουσήμερα πραγματοποίησε ηγετική εμφάνιση. Με τον ίδιο τρόπο ο Σταύρος Αξιώτης έκανε το 2-0 στο 72' που διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα στο 84' όταν εκμεταλλεύτηκε ασίστ του Στεργιόπουλου που λίγο πριν είχε πραγματοποιήσει επέλαση από αριστερά. Ο Σαρακηνός είχε δοκάρι στο 63' ενώ ο Παγώνης είχε από μία πολύ καλή ευκαιρία για γκολ στα πρώτα λεπτά κάθε ημιχρόνου για την Ακρόπολη. Πρώτη εμφάνιση σήμερα για τον Λεωνίδα Γκούρη κάτω από τα δοκάρια της ομάδας μας ο οποίος με τις επεμβάσεις που πραγματοποίησε απέδειξε πως είναι ένας από τους καλύτερους τερματοφύλακες της κατηγορίας. Από πλευράς Ακρόπολης χρησιμοποιήθηκαν συνολικά 18 ποδοσφαιριστές.

Πηγή:akropolisesklou.gr