Τετάρτη, 28 Αυγούστου 2013

Με γκολ του Δεινόπαπα ο Ολυμπιακός Β. προηγείται 1-0 του Τυρνάβου (ημίχρονο)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού Βόλου με τον Τύρναβο, το οποίο διεξάγεται αυτή την ώρα στο ΕΑΚ του Βόλου. Ο Ολυμπιακός με γκολ του Δεινόπαππα στο 36' προηγείται με 1-0.

Ο Γιώργος Βαζάκας παρέταξε τον...
...Ολυμπιακό με σύστημα 4-2-3-1. Κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο...
Σταυράκης, ο Καρράς κάλυψε το δεξί άκρο της άμυνας, ενώ ο Κατσιαρός έπαιξε ως αριστερός οπισθοφύλακας. Οι δύο κεντρικοί αμυντικοί ήταν οι Αρβανίτης και Κωστούλας. Οι Ρόκας και Πινδώνης αγωνίστηκαν ως αμυντικοί χαφ, ο Δεινόπαπας έπαιξε στη δεξιά πτέρυγα, ο Γενγκά στην αριστερή, ενώ ο Πόνσε κινούνταν πίσω από τον προωθημένο Γκέσιο. Στο πρώτο ημίχρονο έγινε μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, με τον Ολυμπιακό να είναι καλύτερος από τον Τύρναβο, να έχει τέσσερις τελικές προσπάθειες και ένα γκολ. Γενικά πάντως το παιχνίδι δεν είχε ρυθμό, έγιναν πολλά λάθη εκατέρωθεν, με τις δύο ομάδες να παρουσιάζονται κουρασμένες από την προετοιμασία. Έλλειψε η φρεσκάδα και από τις δύο ομάδες, με τους «ερυθρόλευκους» να ανεβάζουν τον ρυθμό τους μετά το 15'.
Στο 18' μονοκόμματο σουτ του Γενγκά ύστερα από σέντρα του Καρρά από τα δεξιά πέρασε άουτ, ενώ στο επόμενο λεπτό συρτό σουτ του Γκέσιου, μετά από πάσα του Γενγκά έφυγε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντάλλα.
Ο Ολυμπιακός συνέχισε να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στο 33' ο Γενγκά με απευθείας χτύπημα φάουλ έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τυρνάβου, για να χαθεί σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
Το σκορ για τον Ολυμπιακό άνοιξε στο 36' ο Θανάσης Δεινόπαπας. Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός με ωραία κεφαλιά μέσα από την περιοχή αξιοποίησε τη σέντρα του Κατσιαρού από τα αριστερά, γράφοντας το 1-0, που έμελλε να είναι και σκορ ημιχρόνου.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.: Σταυράκης, Καρράς, Κατσιαρός, Κωστούλας, Κωστούλας, Αρβανίτης, Ρόκας, Πινδώνης, Δεινόπαπας, Γενγκά, Πόνσε, Γκέσιος.
ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Ντάλλας (32' Καραναστάσης), Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Τέλλος, Γκαλίτσιος, Νταντίδης, Ντος Σάντος, Σαχινίδης, Τσούκαλος, Βανγκέλι, Ευαγγέλου.