Κυριακή, 31 Μαρτίου 2013

Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων της ΕΠΣΘ

Ο Πύρασος δεν συνάντησε δυσκολίες, όπως άλλωστε αναμενόταν, απέναντι στον ουραγό Πανιώνιο και κέρδισε 4-0. O πρωτοπόρος της Α' κατηγορίας στην ΕΠΣΘ έφτασε έτσι τους 68 βαθμούς μετά από 26 αγωνιστικές. Οι Αγχιαλίτες πέτυχαν όλα τα γκολ στο πρώτο 45λεπτο, ενώ ο Βαν ντε Γούιχε στο 40ό λεπτό απέκρουσε πέναλτι του Μπαρμπούτα.
Η Α.Ε. Διμηνίου κέρδισε 2-1 στη Σούρπη τον τοπικό Αίαντα με γκολ των Σφάκα και Τσεκούρα, ο Μαγνησιακός αν και βρέθηκε να προηγείται 2-0 στη Σκιάθο με δύο γκολ του Κορέτα εν τέλει έχασε 3-2 από τους νησιώτες, ενώ Δήμητρα Ευξεινούπολης και Γ.Σ. Αλμυρού έμειναν στο ισόπαλο 2-2.
Στη Β' κατηγορία, η Αγχίαλος παρέμεινε στο κυνήγι της 2ης προνομιούχου θέσης μετά την άνετη νίκη της σε βάρος του Απόλλωνα Κροκίου. Οι παίκτες του Γιώργου Πλατανιά κέρδισαν 4-1, σημειώνοντας δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Όμως, «ζωντανή» στο κυνήγι της ανόδου παρέμεινε και η Ιωλκός, μετά την εύκολη επικράτησή της επί του Τοξότη με σκορ 4-0.
Τέλος, στη Γ' ερασιτεχνική κατηγορία, ο Αχιλλέας πήρε «διπλό» στους Αγ. Θεοδώρους σε βάρος του τοπικού Ηρακλή, ενώ Αετός και Αργοναύτες αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην Κερασιά.